czwartek, 22 stycznia 2015

Dzień babci & dzień dziadka

Z okazji dnia babci, a także dnia dziadka
Brzuchacze życzą wszystkim babciom i dziadkom pociechy z wnucząt,
szczęścia i zdrowia,
a także
czasu i sił na spełnienie marzeń, które do tej pory były odsunięte na dalszy plan.


Kochana babciu, najdroższy dziadku - bądźcie zawsze uśmiechnięci!
 
życzenia na dzień babci i dziadka
Prezenty od Tadzia - pierwsze na dzień babci i dziadka.


Pograjmy w skojarzenia. A może nie, bo teraz hasła babcia i dziadek nie kojarzą się już z siwym kokiem, bujanym fotelem, fajką czy robieniem na drutach. Teraz dziadkowie sięgają po e-papierosy, a babcie chodzą do fryzjera by zrobić balejaż. Zamiast robić kamizelki na drutach noszą rurki, zamiast ciepłych kapci mają karnet na squasha i przede wszystkim często są czynni zawodowo. Czasy stereotypowych babć i dziadków minęły. Dawniej zajmowali się wnukami, co było niejako ich obowiązkiem. Zostali zaszufladkowani, wpisani w pewien schemat, przymuszeni do wychowania kolejnego pokolenia, chociaż swoje dzieci już wypuścili z gniazda. Dziś nic nie muszą, a mogą, chociażby podróżować po świecie czy uprawiać jogę. Mają prawo zrobić w końcu coś tylko dla siebie, nie targając wnucząt pod pachą.
O ile walkę kobiet o parytety postrzegam jako zbędne widzimisię, tak babcią i dziadkom przyklaskuję!
 
Sami korzystamy z pomocy dziadków i pradziadków Tadzia - którzy są niezastąpieni. Często bez nich byłoby naprawdę ciężko pogodzić nam opiekę nad synem z pracą i studiami, tak by nikt nie ucierpiał.
Wiemy jednak, że oni mają swoje życie i swoje plany - gdyby powiedzieli nie mamy ochoty, nie mamy czasu to zrozumielibyśmy. Oni nas wychowali, mają prawo odpocząć i robić wszystko, czego do tej pory nie zdążyli. A Tadziu niech będzie ich przyjemnością i radością, a nie obowiązkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz też:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...